Godzina dla siebie

Relacja córki z ojcem. Jak nauczyć ich zabawy?

 

Godzina dla siebie
relacja córki z ojcem

W 22 odcinku cyklu Pół Godziny dla Rodziny odpowiem na pytanie: jak pomóc partnerowi nawiązać relację z 3-letnią córką? Pierwsze, co przychodzi mi do głowy, to pozwolenie mężczyźnie na budowanie własnej relacji z dzieckiem. Relacja córki z ojcem jest ważna, ale jeżeli będziemy zachęcać partnera do zabaw, które nam wydają się interesujące, może to przynieść odwrotny skutek.

Nasz mąż czy partner może nie być pozytywnie nastawiony do naszych propozycji. Warto tutaj pomyśleć o haśle: Tata to nie Mama.

Relacja córki z ojcem – tata jest ważny!

Każde z rodziców ma prawo do budowania relacji z dzieckiem na swój sposób. Pozwól im razem przebywać, niech to będą spotkania 1:1, kiedy obok nie ma innych osób. Wydarzy się wszystko to, co ma się wydarzyć. Twój partner i córka zaczną tworzyć niepowtarzalną więź – taką, jaka Ciebie łączy z dzieckiem. Odradzam w takiej sytuacji pouczanie, pokazywanie gotowych scenariuszy. Daj partnerowi swobodę, czas i przestrzeń, żeby relacja córki z ojcem mogła tworzyć się w niepowtarzalny sposób. Powstanie silna więź łącząca ojca z córką.

W męskim świecie są trochę inne zabawy, tatusiowie mogą nauczyć dziecko wiele innych, fajnych rzeczy, których córka, być może, nie nauczyłyby się z Tobą. Niechęć Twojego partnera do opiekowania się córką może wynikać z tego, że próbuje on naśladować Twoje zachowanie. Nie do końca mu to wychodzi, coś może mu się nie podobać. Pozwól mu się zbliżyć do dziecka, poznać je i zbudować z nim silną więź.

Zaufaj swojemu partnerowi. Relacja córki z ojcem to coś bardzo ważnego dla Twojej córki. Nie chodzi tutaj o ty, żeby Twój partner naśladował Twoje zachowania. Musi być sobą i na swój sposób przekazywać dziecku własne wartości. Ważne jest to, żeby troszczył się o Waszą córkę, żeby zaspokajał jej potrzeby w sposób, który będzie mu najbliższy.

Po więcej wiedzy zapraszam tutaj.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Godzina dla siebie Godzina dla siebie

\